Jak vybrat a změřit garnýž na míru

Kovaná garnýž se nezlomí, neprohne a nepodléhá módním trendům. Když vyberete do své chalupy masivní kovanou garnýž, budou ji ještě vaše pravnoučata opečovávat jako rodinný poklad. V tomto článku jsme vám v jednoduchém návodu sepsali, jak garnýž vybrat a změřit.

 kovarstvi-klaban-klbn_dvojita-kovana-garnyz-bliss_4_1

Hambalky nad kamna FIRST CLASS a garnýž BLISS

 

Netradiční garnýž

Garnýže vyrábíme na míru vaším oknům. Pro správnou výrobu nám většinou stačí údaj celkové délky tyček. V případě speciálního uchycení například z boku, z vrchu nebo do netradičního tvaru, řešíme zakázku individuálně. Neváhejte se na nás obrátit. S garnýžemi všeho druhu máme mnohaleté zkušenosti

 

kovarstvi-klaban-klbn_jak-zmerit-garnyze-na-miru

 Dvojitá kovaná garnýž BLISS a Kroužky stříbrné SIMPLE

 

Jak si stanovit délku tyče

Ale vraťme se ke klasickým garnýžím. Pro určení správné délky vám pomůže obrázek. Standard je okenní prostor + 20-25 cm na každou stranu. Například u okna, které má 1 metr bude mít tyč ideálně 1,5 m. U starších chaloupek nebývá prostoru nazbyt. Nutné minimum je alespoň prostor na konzoli a koncovku. Na míru vám můžeme upravit také vzdálenost tyček od zdi. Cena je vždy stejná bez jakýchkoliv poplatků navíc.

 

kovarstvi-klaban-klbn_jak-zmerit-rozmer-kovane-garnyze-na-okno

Nadstandardně dlouhé garnýže

U garnýže nad 250 cm doporučujeme přidat třetí konzoli. Variantu vyberte v objednávce. Středovou konzoli můžeme upravit podle vašich potřeb. Například ji zkrátíme, aby se elegantně vešla nad okno. U garnýží nad 330 cm tyče posíláme ve dvou kusech, které se do sebe zašroubují. Tyto úpravy jsou za malé příplatky. 

 

kovarstvi-klaban-klbn_jak-zmerit-garnyze-na-miru-do-srubu

 

Barvu garnýže upravíme na míru

Většinu garnýží nabízíme s jednou i dvěma tyčemi. Přímo v objednávce si volíte povrchovou úpravu a na míru vám upravíme garnýž na jinou než výchozí barvu. Garnýže tak můžete mít v ryzím odstínu kovu, čistě černé nebo třeba s vintage měděnou patinou. Variantu si stačí vybrat v objednávce.

 

kovarstvi-klaban-klbn_jak-zmerit-garnyze-na-miru-do-chalupy_modrotisk

Nejzdobnější a tradiční dvojitá garnýž BLISS

 

Jakou vybrat garnýž?

Cenově nejdostupnější jsou jednoduché elegantní garnýže SNAIL, STRUGGLE a tradičnější s množstvím kovaných prvků TRADITIVE. Pokud hledáte luxusní masivní garnýže do svého srubu, podívejte se na na nejoblíbenější BLISS (na fotografiích), něžnou GENTLE nebo moderní ROBUST.