O nás

Jmenuji se Josef Klaban a jsem umělecký kovář z malebných valašských kopců. Možná jste si říkali, že má umělecké kovářství svou slávu dávno za sebou a patří maximálně na hrady a zámky. Ale opak je pravdou. Kovářství je řemeslo, které se neustále vyvíjí, posouvá a reaguje na estetické požadavky doby. V secesi to byly geometrické květované vzory, v baroku roztančené zlaté listy a dnes design tíhne k estetické čistotě, kdy forma následuje funkci.

Přímo se mnou budete řešit individuální úpravy na míru. Mou kovářskou historii, tisíce spokojených zákazníků a stovky pozitivních hodnocení si můžete přečíst na fleru.

 

umelecke-kovarstvi-klaban_klbn_proces-vyroby

 

Rodinná tradice

Vedle kovárny sídlí truhlárna, kterou má na starosti můj otec, také Josef Klaban. Je to zkušený truhlář, který mě naučil lásce k tradičnímu řemeslu a poctivému materiálu. Kromě drobných bytových doplňků, které najdete na e-shopu, se zaměřuje na masivní dveře a klasická kastlová okna do lokálních chalup.

 

kovarstvi-klaban-klbn_kovany-balkon-skleneny-stit_beskydy

 Kované zábradlí a točité schodiště do uměleckého ateliéru

 

Za každým předmětem je úsilí každého z nás

Dalším členem naší rodinné firmy je má žena designerka a ilustrátorka Kristyna Klaban Gregorová, která stojí za veškerými fotografiemi a e-shopem. Nezbytným článkem je pak má maminka Dana, neskutečně pečlivá při balení od nejmenších háčků až po garnýže. Jsme rodinná firma, se vším všudy. Děláme vše pro to, aby vám vysněný kovaný kousek dorazil domů co nejdříve, v pořádku a tvořil atmosféru po mnoho let.

 kovarstvi-klaban-klbn_kovane-zabradli-plot_wave_o-nas_beskydy

 Kované zábradlí WAVE ve Velkých Karlovicích

 

Co najdete na KLBN

Umělecké kovářství jsem vystudoval a věnuji se mu každý den už více jak desetiletí. Můj styl je čistý, nechávám vyniknout krásu materiálu a ruční zpracování. Mám rád tradiční kovářské prvky v moderním pojetí. Na e-shopu KLBN nabízíme předměty převážně z naší kovářské a truhlářské dílny a výběr kvalitních produktů, které příjemně doplní váš interiér. Praktické doplňky jako jsou kované háčky, garnýže, zahradní ohniště nebo policové sestavy. Ať už si domov ladíte do industriálního nebo rustikálního stylu, kované doplňky jsou správná volba. Za to dávám ruce do ohně.

 

umelecke-kovarstvi-klaban_klbn_proces_ohen_vaza

  

Proč si vybrat kované doplňky

Kov jako materiál je trvalý a kvalitní. Investice, která se vyplatí. S úctou k jeho nadčasovosti vyrábíme a navrhujeme předměty tak, aby zkrášlovaly váš prostor po mnoho let. Žádné módní výstřelky, co vás časem omrzí. Na dotek je kov možná chladný, ale má kouzelnou moc vytvářet hřejivou atmosféru domova. Zřejmě proto je tak oblíbený do míst, kde se chceme cítit dobře: v chalupách, dřevěnicích nebo roubenkách.

 kovarstvi-klaban-klbn_velke-karlovice_kovana-klika_beskydy

 Kované doplňky ve tvaru listu