Zakázková výroba

Není tomu tak dávno, kdy si krás uměleckého kovářství mohli užívat pouze králové, šlechta a církev. V dnešní době je díky mechanizaci a efektivitě práce uměleckých kovářů mnohem dostupnější a můžeme tak kované doplňky vyrábět na míru přímo pro váš domov. Jak na to?

 

kovarstvi-klaban-klbn_kovane-zabradli-plot_wave_o-nas_beskydy

Valašské kopce jako inspirace ke kovanému zábradlí

 

1. Úprava stávajících výrobků v nabídce
Na eshopu si u některých produktů vyberete barvu povrchové úpravy a velikost tak, aby zapadly do vašeho interiéru. Pokud u produktu není volba, napište nám email, jak byste si přáli produkt upravit. Ozveme se vám, jaké jsou možnosti. 

2. Návrh a výroba nových kovaných doplňků
Líbí se vám náš styl, rádi byste si vybavili prostor kovanými doplňky, ale nenašli jste své vysněné předměty v nabídce? Jste ideálně z okolí Vsetína, Velkých Karlovic, Valašského Meziříčí? Ozvěte se nám se svou představou. Můžeme vše probrat telefonicky, přímo na místě záměru nebo se domluvit na setkání v kovárně. 
Pro lepší představu na blogu najdete některé kované realizace tvořené na míru prostoru a zákazníkovi: brány, ploty nebo kování na dveře, mříže na okna a celé kované interiéry.

 kovarstvi-klaban-klbn_kovany-plot_brana_listy_beskydy

 Detail obživlé kované brány: nečekaný detail 

 

Design a návrhy
V kovářství Klaban pomáháme realizovat vaše nápady pomocí našich zkušeností. Ideální postup je, když nám co nejvíce přiblížíte vaši představu pomocí "moodboardu" fotografií, náčrtů nebo fotografií místa. Abychom měli co nejbližší náhled do vašeho přání. V tento moment je také dobré se pobavit o rozsahu a stanoveném rozpočtu. Abych vám mohl nabídnout to nejlepší v daném rozsahu.
Po prodiskutování vašich nápadů a rozpočtu se můžeme pustit do návrhů na základě vašeho zadání. Většinou kreslíme 2-3 návrhy. Jestliže máme fotografie z místa, vytvoříme vám i jednoduchou vizualizaci pro lepší rozhodování.
Po zpětné vazbě a konzultaci návrhů výsledný návrh upravujeme podle vašich požadavků a řešíme detaily. V tuto chvíli se můžeme dohodnout na harmonogramu realizace, instalace a plateb.

 kovarstvi-klaban-klbn_kovana-kulata-vetraci-mrizka_STRUGGLE_5_1

Vysoké kované mříže na uměleckou galerii v horách

 
U větších realizací, kde jsme i v roli designéra, preferujeme osobní setkání na místě. Abychom lépe pochopili genius loci a navrhli to nejlepší pro váš prostor. Není to však nutnost. Rádi také spolupracujeme s architekty a bytovými designéry, kteří do našeho řemesla mohou přinést svěží pohled a posunout dílo novým směrem.
Co se týče designu, inklinujeme k vizuální čistotě a harmonii. V návrzích vycházíme z povahy místa a klienta. Vypadá to tak, že vám doporučíme jiné prvky k horské chalupě v Beskydech a jiné do historizující vily v Praze. Aby vám výsledek dělal radost po mnoho let. K tomuto tématu máme rádi citát od architekta Adolfa Loose:

„Jde o to být oblečen tak, abychom byli co nejméně nápadní. Červený frak je v tanečním sále nápadný. Tedy je červený frak v tanečním sále nemoderní. Cylindr na ledě je nápadný. Proto je na ledě nemoderní. Všechno, co je nápadné, platí v dobré společnosti za hrubé a nepřípustné.“

 

 kovarstvi-klaban-klbn_kovana-mriz-na-okno_kohutka_5_1

 Elegantní a přesto masivní kovaná mříž na okno

 

Cenová nabídka a platba
Pokud je návrh vašeho projektu podobný předchozím pracím v našem portfoliu, obvykle vám můžeme poskytnout pevnou cenovou nabídku (po projednání velikosti, detailů, povrchové úpravy a umístění). S originální a zakázkovou prací navrženou a vyrobenou na míru však dáváme přednost tomu, abyste nám stanovili rozpočet, v rámci kterého budeme pracovat.
Obvykle požadujeme zálohu ve výši 25 % až 50 % v závislosti na velikosti a povaze projektu. Při větší realizaci obvykle požadujeme postupné platby. To vše bychom si stanovili v harmonogramu po navržení designu na začátku spolupráce. Jestliže si v průběhu realizace budete přát navýšit množství nebo přidat kované prvky, realizace se oddaluje v návaznosti na pracnosti.
Po předchozí domluvě jste vítáni také v kovárně, abyste si prohlédli vývoj svého projektu nebo i jeho výrobu. Případně vám můžeme poslat fotografie procesu e-mailem. Konečná platba se očekává po dokončení díla.

kovarstvi-klaban-klbn_jak-si-vybrat-kliku_vstupni-dvere_1

 Vkusný vstup do prosklených dveří

 

Instalace
Dodáváme a instalujeme naše předměty kdekoliv v České republice a na Slovensku. Naší častou lokalitou je Zlínský kraj, hlavně Beskydy a Javorníky. Cena vychází z dojezdové vzdálenosti (z naší dílny v Novém Hrozenkově), času a počtu osob, které jsou pro zdárnou instalaci nutné. Například u větších garnýží jsou potřeba již osoby dvě. Odhad ceny instalace vám mohu sdělit ještě před realizací.

 

kovarstvi-klaban-klbn_kovany-plot_brana_beskydy

 Plot s obživlou kovanou bránou s listy

 

Napište nám

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole: