Kovaná galerie na Soláni: Najděte si svého kováře

Najděte si svého dvorního kováře, jehož styl vám sedí. Tak jako každý malíř má úplně jiný rukopis a styl, stejné je to u uměleckých kovářů. Rozdíl je v nápadech, zpracování, povrchových úpravách, přístupu. Jakmile budete hledat řemeslníka pro zpracování kovaných prvků pro svou chalupu, odlišnosti jistě brzy uvidíte.

 

kovarstvi-klaban-klbn_kovana-kulata-vetraci-mrizka_STRUGGLE_5_1

Vysoká kovaná mříž na okno STRUGGLE I 

 

Každý umělecký kovář má svůj styl 

Pro naši práci v kovářství Klaban je typická snaha o vizuální čistotu a nadčasovost. Pracujeme s masivnějšími materiály, nepoužíváme polotovary. U realizací na míru často vycházíme z daného prostoru (site-specific art). Nenajdete u nás přehnané kudrlinky, které nedávají smysl. Pokud si je sám klient nepřeje. Rádi se na vašich domovech podílíme už od začátku. Nemusíme se přizpůsobovat rukopisu jiných kovářů, ale vytváříme předměty na míru klienta a prostoru. Dohromady vše působí jako celek. Jako tomu například bylo u Galerie na Soláni.

 

 

 kovarstvi-klaban-klbn_kovana-mriž-na-okno_struggle_6-kopie

 Kovaná mříž na okno STRUGGLE II

 

Spolupráce ověřená časem
S klientem jsme začali pracovat ještě v našich kovářských začátcích a těší nás, že se stále vrací. Protože stavba domu nemusí být nárazová záležitost. Je to proces, kde objevujete nové možnosti, jak si své prostředí zpříjemnit. A i po letech musíme uznat, že je výsledek opravdu nadčasový a stále nás baví.

 

kovarstvi-klaban-klbn_kovana-vetraci-mrizka_PEERLESS_1_1

 Větrací mřížka na kamna PEERLESS velká

 

Zinek do exteriéru je nutnost

Co jsme se poučili z našich začátků, již neposkytujeme naše kované doplňky do exteriéru bez zinku. Jedná se hlavně o mříže, brány, ploty, zábradlí. V této realizaci klient trval na mřížích bez zinkování, i když jsme ho upozorňovali na možné důsledky. Bohužel rezavějící mříže nepotěší v důsledku zákazníka a pro nás se jedná o zbytečné znehodnocení a špatnou reklamu. Šetřit na povrchové ochraně se opravdu nevyplatí. Více o zinkování si přečtete v článku Povrchové úpravy kovu.

 

kovarstvi-klaban-klbn_kovane-zabradli-solan

 

Některé produkty z realizací zařazujeme do eshopu

V galerii od nás  najdete: vysoké kované mříže na okna, nepravidelné mříže na okna, kliky na dveře, větrací mřížky, venkovní zábradlí, krbové obložení nebo vnitřní kované zábradlí. V nabídce na eshopu je najdete pod sériemi STRUGGLE a PEERLESS.

 

Prohlédněte si fotografie umělecké galerie na horách