Valašské kopce jako inspirace ke kovanému zábradlí

Jestli jsou Beskydy něčím specifické, je to jeho malebná kopcovitá krajina. Jako vlny lesů zastavené v čase. A právě krajina nám byla inspirací při tvorbě kovaného plotu a zábradlí k chalupě ve Velkých Karlovicích. Na tuto realizaci vzpomínáme rádi. Když si lidsky sednete s klientem, jde to znát i na výsledku práce. Možná si řeknete, že zábradlí je absolutně neosobní kus kovu, ale u uměleckého kovářství tomu tak být nemusí. 

kovarstvi-klaban-klbn_kovane-zabradli-plot_wave_velke-karlovice_briza

 Strom byl na místě dřív a to je potřeba respektovat

 

Jednoduchý nápad a dokonalý výsledek

Optická hra v prostoru je prvek, který poslední dobou rádi schováváme do našich děl. Vynikne o to víc, pokud se hra opakuje na větší délce. Zábavné je pak sledovat vlnobití na zábradlí, ale i samotných stínech. Žádné zbytečné zdobení, ale takové kované zábradlí, které vás za celý život neomrzí (a nejlépe ani vaše pravnoučata). Podobné optické hry jsme využili na zábradlí na terase v Novém Hrozenkově a také pro naše točité schodiště do uměleckého ateliéru nad kovárnou

 

kovarstvi-klaban-klbn_kovane-zabradli-plot_wave_o-nas_beskydy

 Vlnění kovu je působivé z blízka i z dálky

 

Navrhování vlnkovitého zábradlí

Pro chalupu ve Velkých Karlovicích jsme vytvořili plot, zábradlí madlo k zatočenému schodišti. Zákazníkovi jsme jako vždy nakreslili tři návrhy. Z toho jeden byl láska na první pohled (původní návrh najdete ve fotogalerii). A musíme říct, že nás zábradlí stále baví z blízka i z dálky v jeho tančících vlnkách.

 

Nahlédněte do fotogalerie vlnitého zábradlí