Pivní oltář: Kovaný dárek pro majitele minipivovaru

klbn_kovarstvi-klaban_pivni-oltar_stojan-na-sklenice_7

 

Podobné dárky na míru běžně nevyrábím a zařekl jsem se, že už nebudu. Proto vás již ze začátku nepotěším, pokud by se vám líbilo něco podobného. Článek píši spíše pro zajímavost, co vše může vzniknout kovářsky zpracované v kombinaci s masivním dřevem. Jednalo se o velice speciální příležitost, kdy jsem vyráběl dárek pro majitele minipivovaru Rojc k jeho velkému jubileu. Zadání bylo poněkud speciální: Stojan na staré pivní sklenice s pípou v pivním duchu. Výsledek předčil původní očekávání a vznikl opravdový vkusný pivní oltář. Teď dohlíží na výrobu piva a dělá radost v samotném srdci minipivovaru. 

 

Celý pivní stojan se realizoval u nás na jednom místě. V ateliéru vznikly návrhy a grafická podoba, v truhlárně se přichystalo dřevo a vypálil motiv. V kovárně jako třešničku na dortu jsem vše vyrobil a zkompletoval. 

 

 klbn_kovarstvi-klaban_pivni-oltar_stojan-na-sklenice

 

Oltář je vyrobený z masivního dubového dřeva. V centru je vypálená chmelová rostlina, z které "rostou" sklenice. Kromě samotných držáků jsme vyrobili také otvírák na pivo a jedinečné pivní podtácky s logem pivovaru Rojc. Z bizarního zadání tak vzniklo něco, co jsme nikdo nečekali. Věřím, že nic podobného na světě nenajdete :) Když se spojí pivo a řemeslo, mohou vzniknout zajímavé věci, co říkáte. Více ve fotogalerii: